قیمت نبات نی دار زعفرانی

قیمت نبات نی دار زعفرانی

مبنای تعیین قیمت نبات نی دار زعفرانی چیست؟ آیا نبات نی دار زعفرانی را می توان از واحدهای تولیدی با مناسب ترین قیمت خریداری کرد؟ نبات نخستین بار در ایران تولید شده هست و می توانیم بگوییم که نبات زعفرانی محصول کاملا ایرانی هست و در ایران نماد شادی و شادمانی است که بیشتر در مراسمات عقد و جشن ها استفاده می کنند و یا برای هدیه دادن، که همین رسومات باعث شده است که نبات در ایران به شادباش استفاده و معرفی شود.

نبات در چند سال پیش ساده و بدون زعفران به فروش می رسید که شکل نبات هم تخت بود و در بازار به اسم نبات کاسه ای شناخته می شد که به مرور زمان از شکل کاسه ای به شکل شاخه ای تغییر دادند و با زعفران تولید شد و نبات شاخه ای زعفرانی روانه بازار شد که قیمت نبات شاخه ای بر اساس کیلو محاسبه می شود، اما مشکلی که در مصرف نبات در جشن ها و کافی شاپ ها وجود داشت این بود که حل کردن نبات شاخه در استکان جایی بسیار دشوار بود و تا وقتی نبات زعفرانی می خواست حل شود آن چایی سرد می شد که باعث نارضایتی اکثر مصرف کنندگان بود.

تا اینکه با هم فکری همه تولید کنندگان نبات، نبات نی دار زعفرانی تولید شد که بسیار مورد استقبال مصرف کنندگان داخلی و خارجی قرار گرفت و به حدی استقبال شده است که حدود ۹۰ درصد نبات هایی که تولید می شود فقط نبات نی دار زعفرانی هست که از همین جهت قیمت نبات نی دار زعفرانی هم برای مصرف کنندگان و هم فروشندگان بسیار مهم است.

اما اینکه چگونه بهترین و با کیفیت ترین نبات نی دار زعفرانی موجود در واحدهای تولیدی با مناسب ترین قیمت را بتوانیم برای مصرف و فروش تهیه کنیم احتیاج به اطلاعات دارد که توصیه می کنم حتما تا آخر این مقاله را بخوانید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

قیمت نبات نی دار زعفرانی
قیمت نبات نی دار زعفرانی

نحوه خرید نبات نی دار زعفرانی با قیمت مناسب به چه صورت است؟

قیمت نبات نی دار یا قیمت نبات نی دار فله بسیار مهم برای فروشگاه های بزرگ و مرکز پخش های سراسر ایران هست به این دلیل که هر چه بتوانند نبات نی دار زعفرانی را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تهیه کنند طبیعتا هم بازار بهتری خواهند داشت و هم می توانند در شهر خودشان یک برند شناخته شده باشند که این مستلزم یک خرید خوب هست.

همانطور که می دانید اکثر تولید کنندگان نبات نی دار زعفرانی در مشهد قرار گرفته اند که علت آن هم موقعیت خوب جغرافیایی مشهد هست که در ایران دارد و سالانه انواع نبات به صورت انبوه در مشهد تولید می شود که بخشی در داخل مشهد و بخش زیادی هم به شهرهای ایران و خارج از کشور ارسال می شود که شرکت های تولیدی برای ارائه بهتر خدمات به خریداران تصمیم به راه اندازی فروشگاه اینترنتی کرده اند تا مستقیم بتوانند نبات تولید شده خودشان را به فروش بگذارند تا خریداران و مصرف کنندگان نگران قیمت نبات نی دار زعفرانی بسته بندی و قیمت نبات نی دار فله نباشند.

خریدار بعد از ورود به فروشگاه اینترنتی فروش نبات نی دار زعفرانی می تواند دسترسی به همه مدل های بسته بندی نبات نی دار باشد که شامل انواع نبات هست از قبیل نبات نی دار بسته بندی زعفرانی، نبات نی دار فله ای زعفرانی و نبات شاخه ای زعفرانی که بعد از انتخاب نوع نباتی که مصرف دارید وارد صفحه مخصوص همان نبات انتخاب خودتان می شود و بعد از بررسی کامل آن را به سبد خرید اضافه می کنید و بعد در مرحله آخر خرید خودتان را کامل می کنید و نبات خریداری شده در سریع ترین وقت ممکن توسط شرکت های تولیدی نبات ارسال می شود وشما توانسته اید مناسب ترین قیمت نبات نی دار زعفرانی موجود در بازار را خریداری کنید، به این دلیل که مستقیم از تولید کننده خریداری کرده اید.

قیمت نبات نی دار زعفرانی
قیمت نبات نی دار زعفرانی

نحوه ارسال و تحویل نبات نی دار زعفرانی چگونه است؟

سوالی که زیاد خریداران و مصرف کنندگان سوال می کنند این هست که چگونه نبات نی دار زعفرانی ارسال خواهد شد که هیچگونه آسیبی به نبات نرسد چونکه نبات نی دار زعفرانی زیباییش به سالم بودنش است و اگر بهم بریزد دیگر استقبال زیادی از آن نخواهد شد و روی قیمت نبات نی دار زعفرانی تاثیر دارد.

نبات نی دار زعفران چه فله ای و چه بسته بندی هر کدام کارتن های مخصوص خودش را دارد که در داخل آن بسته بندی می شود و موقع ارسال به شهرهای دیگر به غیر از کارتن های خودش در داخل کارتن بزرگتر و چند لایه قرار می گیرد که به آن کارتن مادر گفته می شود که تحت هیچ شرایطی آسیبی به نبات نمی رسد که این پروسه بسته بندی نگرانی و دغدغه خریداران داخلی و خارج از کشور را رفع می کند.

یکی از علت هایی که همه خریداران خیلی سعی می کنند نبات نی دار زعفرانی سالم به شهرشان برسد این هست که نبات نی دار زعفرانی در جشن ها و عروسی ها تزیین می شود که اگر آسیبی ببیند به هیچ عنوان قابل استفاده نیست و حتی برای مصرف خانگی هم اگر از هم بپاشد حل کردن آن در چای دشوار هست و خریداران کمتری دارد از همین جهت همه تلاش می کنند که نبات سالم به دست شان برسد.

سوال دیگری که خریداران به دنبال جواب آن هستند، نحوه تحویل نبات نی دار زعفرانی و نبات شاخه ای هست، برای ارسال نبات ۲ راه وجود دارد، ارسال از طریق پست و ارسال از طریق باربری که باربری به دلیل هزینه کمتر حمل و نقل و سالم رسوندن نبات نی دار زعفران بیشتر استقبال می شود و ۹۵ درصد ارسال نبات از طریق باربری انجام می شود که تاثیری در افزایش قیمت نبات نی دار زعفران یا قیمت نبات شاخه ای ندارد.

قیمت نبات نی دار زعفرانی
قیمت نبات نی دار زعفرانی

عوامل تاثیر بر روی قیمت نبات نی دار زعفرانی چیست؟

قیمت نبات نی دار زعفرانی یا قیمت نبات شاخه ای به چند عوامل بستگی دارد که هر کدام از لحاظ قیمتی تغییر کند تاثیر ۱۰۰ درصدی بر روی قیمت نبات نی دار دارد که این عوامل شامل زعفران، شکر، هزینه بسته بندی و قیمت کارتن هایی که نبات در داخل آن بسته بندی می شود هست که این چند موارد در این چند سال افزایش قابل توجهی از لحاظ قیمتی داشته است که باعث شده است که نبات از لحاظ قیمت تغییر کند.

یکی از موارد دیگر تغییر قیمت نبات، تغییر شکل ظاهری نبات هست که توسط شرکت های تولیدی نبات در موقع تولید نبات صورت می گیرد و همانطور که می دانید نبات موقع تولید کلا ساده است که بعد پخت نبات تغییراتی در آن ایجاد می شود که باعث تغییر قیمت نبات می شود.

تغییرات در شکل نبات در موقع پخت به شرح زیر میباشد:

  • زعفرانی کردن نبات، امروزه نبات ساده طرفداران کمتری دارد و مشتاق خرید نبات زعفرانی هستند تا بتوانند از خواص درمانی زعفران هم استفاده کنند و برای همین در موقع پخت نبات به آن زعفران اضافه می کنند تا تمام نبات زعفرانی شود که بعضی از مصرف کنندگان نبات با زعفران بیشتری می خواهند که در اینجا یک پر زعفران درشت روی هر شاخه نبات نی دار قرار می گیرد و یک فرچه حاوی آب زعفران روی نبات کشیده می شود تا کاملا زعفرانی شود که باعث تغییر قیمت نبات نی دار زعفرانی می شود.
  • نی دار کردن نبات، موقعی که نبات خیس هست توسط دستگاه های کاملا اتوماتیک نبات ها در وزن های ۱۳ تا ۱۷ گرم جدا می شود و داخل آن نی قرار گرفته می شود که به غیر از نی از چوب هم استفاده می شود و نبات چوبی گفته می شود که قیمت نبات نی دار فله با قیمت نبات چوبی فله تفاوت دارد که تنها تفاوت قیمت در این دو نوع نبات به نی و چوبی هست که استفاده می شود.
  • شاخه کردن نبات، همانطور که در متن بالا گفته شد نبات موقع تولید به شکل کاسه ای هست که بعد تبدیل به نبات شاخه ای تبدیل می شود و بعد از فرآیند زعفرانی کردن نبات شاخه ای به صورت فله ای فروخته می شود.

ارسال دیدگاه