قیمت نبات چوبی فله

قیمت نبات چوبی فله

علت تفاوت قیمت نبات چوبی فله با انواع نبات های دیگر چیست؟ آیا کیفیت نبات چوبی فله با دیگر نبات های تولید شده متفاوت هست؟ از اولین تولید نبات چوبی فله چند سالی بیشتر نمی گذرد و در این چند سالی که تولید شده است در بین مصرف کنندگان خوب جا افتاده است و بیشتر به عنوان یک نبات لوکس و با کیفیت شناخته شده است و تنها نباتی هست که برای صادرات استفاده می شود و از طریق نبات چوبی فله می توانیم اصالت و کیفیت بالای نبات ایران را به همه کشورهای مصرف کننده نبات معررفی کنیم و در این حوزه در کشورهای عربی بسیار موفق بوده ایم.

جواب دو تا سوال بالا در ادامه متن کامل توضیح داده خواهد شد.

تفاوت کیفیت و قیمت نبات چوبی فله با نبات شاخه و نبات نی دار فله چگونه است؟

اختلاف از نظر قیمت در میان انواع نبات وجود دارد که می توانید با چرخ زدن در بازار متوجه قیمت ها شوید و بسیاری از افراد خریدار قبل از خریدشان می خواهند بدانند که علت این تفاوت قیمت ها چیست؟ تولید این ۳ نوع نبات و زحمتی که برای تولید انواع نبات کشیده می شود با هم متفاوت هست و حتی هزینه های تولید نبات نی دار، چوبی و شاخه با هم فرق دارد که تمام این عواملی که گفته شد باعث اختلاف قیمت نبات چوبی فله با انواع نبات های دیگر می شود.

کیفیت مهم ترین بخش در خرید و فروش نبات چوبی فله هست که تمام تولید کنندگان نبات سعی می کنند رعایت کنند و نبات را با بالاترین کیفیت تولید کنند و همانطور که گفته شد نبات چوبی برای صادرات استفاده می شود و یکی از لازمه های تولید نبات چوبی فله اول کیفیت بالا و بعد قیمت آن هست.

قیمت نبات چوبی فله
قیمت نبات چوبی فله

علت اختلاف کیفیت نبات چوبی فله با انواع نبات های دیگر چیست؟

در حوزه تولیدکنندگان نبات این کار مرسوم نیست که در ۳ نوع نباتی که تولید می شود تفاوتی در کیفیت ها ایجاد شود و تمام ۳ نوع نباتی که تولید می شود یک کیفیت دارند و اگر توجه کرده باشید از لحاظ طعم و ظاهر، نبات نی دار و نبات شاخه و نبات چوبی در یک سطح هستند و این مدل تولید نبات در شرکت های قدیمی و شرکت هایی که در بازار جایگاهی دارند بیشتر دیده می شود.

اما از دلایلی که تولیدکنندگان در تولید نبات چوبی فله ظرافت بیشتر و وقت بیشتری می گذارنند به این دلیل هست که بیشترین مصرف کنندگان نبات چوبی در خارج از کشور هستند و از همین جهت تلاش شده نبات چوبی فله با بالاترین سطح کیفیت تولید شود تا همانطور که زعفران ایران در سطح جهانی برند شده است نبات ایران هم بتواند این جایگاه را در سطح جهانی داشته باشد و البته این نکته را هم بگوییم که پخش نبات چوبی فله در سراسر ایران صورت گرفته است و علاقمه مندان به نبات چوبی بتوانند به صورت فله ای یا بسته بندی آن را تهیه کنند.

بسیاری از افراد که می خواهند نبات را هدیه به دوستان خودشان بدهند از نبات چوبی استفاده می کنند به این دلیل که علاوه بر کیفیت و شیک بودن خود نبات، در بسته بندی های شکیل و زیبا هم تهیه شده است و بهترین گزینه خریداران به شمار می رود.

اختلاف قیمت نبات چوبی با انواع نبات های دیگر چگونه است؟

موارد اصلی اختلاف قیمت نبات چوبی فله و نبات چوبی بسته بندی با انواع دیگر نبات ها به این شرح میباشد.

  • چوبی که برای نگهداری نبات استفاده می شود از چوب های مخصوص و مورد تایید وزارت بهداشت هست و هر نوع چوبی را نمی توان برای نبات استفاده کرد و استفاده از چوب در نبات باعث اختلاف قیمت با انواع دیگر نبات ها شود.
  • همانطور که گفتیم نبات چوبی برای صادرات استفاده می شود و از همین جهت در ظروف کریستالی و ظروف پاکتی مخصوص صادرات بسته بندی می شود.
  • نبات چوبی فقط به صورت زعفرانی تولید می شود و اصلا ساده آن تولید نمی شود و نبات چوبی زعفرانی در دو نوع تولید می شود، نوع اول با کلاله زعفران و نوع دوم بدون کلاله زعفران هست که از لحاظ قیمت این دو نوع با هم اختلاف دارد.
قیمت نبات چوبی فله
قیمت نبات چوبی فله

نبات چوبی تا چند وقت پیش به صورت کم و به اندازه صادرات تولید می شد که بعد ورود امتحانی نبات چوبی به بازار ایران استقبال خوبی از آن شد و شرکت های تولیدکننده تصمیم گرفتند که تولید نبات چوبی را انبوه کنند و امروزه تولید به نحوه ای هست که فروش عمده نبات چوبی در تهران و شهرهای دیگر آغاز شده است.

شهرهایی مثل تهران، مشهد، تبریز و شیراز از پُر مصرف ترین شهرهای نبات چوبی زعفرانی هستند و نبات چوبی اکثراً بسته بندی شده به این شهرها ارسال می شود و بیشترین خریداران نبات چوبی در این شهرها کافی شاپ ها و فروشگاه های فروش مواد خوراکی هستند.

یکی از سوال هایی که زیاد می شود این هست که کارتن های نبات فله ای چند کیلویی هست؟ نبات فله ای چوبی اوایل در کارتن های ۵ و ۱۰ کیلویی بسته بندی می شد که به دلیل حجم زیاد نبات ها روی همدیگر بیشتر نبات ها تا به مقصد می رسیدند خورد می شدند و اکثر خریداران ناراضی بودند که با تصمیم نهایی تولیدکنندگان نبات چوبی فله ای در کارتن های ۴/۵ کیلویی بسته بندی می شود تا دیگر هیچ آسیبی به نبات های چوبی نرسد.

قیمت نبات چوبی فله
قیمت نبات چوبی فله

تمامی نبات های چوبی که در ایران با مارک های مختلف وجود دارد در مشهد تولید و به سراسر ایران پخش می شود که برای خرید باید به شرکت های تولید کننده نبات در این شهر مراجعه کنید و اگر خرید به خاطر مسافت طولانی تا مشهد سخت است می توان از راه خرید اینترنتی استفاده کرد و نبات چوبی فله زعفرانی را با همان قیمت تولیدکنندگان در شهر خودتان تحویل بگیرید.

ارسال دیدگاه